Показват мозъка на Айнщайн в музей

Мозг Эйнштейна выставили в музее. знаменитости, музеи, ученые. Cмотрите онлайн на НТВ



Части от мозъка на великият физик Алберт Айнщайн ще бъдат показани в медицинския музея „Томас Мютер“ във Филаделфия, съобщиха в ефира на телевизия CBS.
Посетителите на музея ще могат да видят 46 отрязъка от мозъка на гениалния учен, които са по-тънки от човешки косъм. Доктор Люси Рорк-Адамс, невропатолог от Детската болница във Филаделфия заяви, че при увеличение под микроскоп, мозъкът на Айнщайн изглежда като на млад човек, при него няма пигментация и износване, както при възрастните хора.
При това, кръвоносните съдове са „в изключително добро състояние“, съобщи тя. При него няма никакви признаци на остаряване, заяви Адамс. Айнщайн почина през 1955 година на 76-годишна възраст. Паталогоанатомът Томас Харви е извлякъл мозъка на гения по време на стандартната аутопсия, но го е взел при себе си, което предизвика протестите на роднините на гения.
Харви загубил работата си, но запазил мозъка. мъчейки се да разбере по какво се различава мозъка на гения от този на обикновените хора, той изпратил на учени по цял свят части от мозъка. Така те попаднали в Адам, която и след излагането им в музея ще продължи изучаването им.
Вашингтон, САЩ /КРОСС/



Американский невропатолог поделилась с миром своим сокровищем. Доктор Люси Рорк-Эдамс согласилась отдать в музей срезы головного мозга Альберта Эйнштейна. Они ей достались через третьи руки от патологоанатома по имени Томас Харви. В свое время тот производил вскрытие создателя теории относительности.

Томас Харви извлек мозг гения и оставил его себе. Из-за этого у него возникли проблемы с работой — родственники Эйнштейна пожаловались на него. Но мозг он не отдал, и в последующие годы рассылал его срезы разным ученым для экспертизы: патологоанатома интересовало, чем отличается мозг гения от мозга обычного человека. На этот вопрос частично ответила обладательница 46 срезов мозга Эйнштейна, которые она и передала в музей, сообщает РИА Новости.

Люси Рорк-Эдамс, невропатолог Детского госпиталя Филадельфии: «Удивительно, но у него нет никаких признаков старения».

В программе CBS «Talk Philly», куда ученую пригласили для презентации своей коллекции, невропатолог пояснила: при увеличении мозг Эйнштейна выглядит совсем как у молодого человека. У него нет пигмента изнашивания, характерного для пожилых людей. К тому же сосуды головного мозга гения физики также в замечательно хорошем состоянии.

Няма коментари:

Публикуване на коментар